Zadzwon do mnie : 505 519 019

Mikrodermabrazja diamentowa

Na początku może czym jest mikrodermabrazja diamentowa. To zabieg polegający na złuszczaniu naskórka specjalną głowicą pokrytą kryształkami diamentu, zasysająca pompa wciąga martwy, zrogowaciały naskórek złuszczony kryształkami diamentu. Spójrzcie jak to wygląda, przypomina mini odkurzacz :)

Mity związane z Mikrodermabrazją

Mikrodermabrazja zredukuje zmarszczki - Nie ma cudów, mikrodermabrazja może jedynie spłycić drobne zmarszczki, nie zredukuje ich w całości. Nigdy! Należy też pamiętać, że jeden zabieg nic nie zmieni, wymagana jest seria zabiegów.

Pomoże zlikwidować rozstępy – Podobnie jak wyżej, mikra może poprawić wygląd rozstępów, ale tylko świeżych, czerwonych. Jeśli rozstępy są białe i mamy je już dosyć długo zapomnijmy o jakiejkolwiek poprawie.

Usunie przebarwienia – ten zabieg nigdy w 100% nie usunie przebarwień, może jedynie poprawić ich wygląd, ale znowu muszę podkreślić to, że jeden zabieg to za mało, wymagana jest seria zabiegów i odpowiednia pielęgnacja skóry.

Gwarantuje idealne oczyszczenie – kolejne rozczarowanie. Idąc na zabieg spodziewałam się idealnego oczyszczenia, oczami wyobraźni widziałam pozbawioną porów czy zaskórników skórę. Nie zauważyłam spektakularnej poprawy. Wygórowane oczekiwania sprawiły, że się rozczarowałam. Moja wina, moja niewiedza.

To zabieg dla każdego – osoby z cerą naczynkową, wrażliwą, skłonną do rumienia i czerwienień powinny sobie ten zabieg darować. Cery o takich właściwościach nie lubią zabiegów o działaniu drażniącym, złuszczającym i rozgrzewającym. Mikrodermabrazja może więc wyrządzić więcej krzywdy niż korzyści. Kobiety w ciąży również powinny zrezygnować z tego zabiegu, ich cera jest  w tym okresie bardziej podatna na tworzenie się przebarwień

Mikrodermabrazję można robić o każdej porze roku – Nie polecane jest robienie jej latem, bądź w okresach w których jesteśmy narażeni na działanie słońca. Podczas mikrodermabrazji może dojść do przerwania ciągłości naskórka na skutek czego powstają mikrouszkodzenia. Gdy te mikrouszkodzenia potraktuje się słońcem na skórze mogą pojawić się przebarwienia.

Można ją zrobić dzień przed ważnym wydarzeniem – a no nie bardzo, skóra po mikrze jest zaczerwieniona, podrażniona i wrażliwa. U niektórych taki stan może utrzymać się nawet do 48godzin. Wywołuje to lekki dyskomfort i pogarsza wygląd skóry.

Mikrodermabrazję można robić tylko raz w miesiącu – kosmetyczki różnie się na ten temat wypowiadają. Jedne mówią, że miesiąc, inne (występują w większości), że spokojnie można ją robić co 7 dni. To wszystko zależy od tego jak na mikrę reaguje nasza skóra. Kosmetyczka mówiła o kobiecie, która ma tak grubą skórę, że przychodzi na zabieg co 6 dni.

To zabieg tylko dla kobiet – Nie wiem czy to mit czy raczej stereotyp. Facet u kosmetyczki wciąż dziwi, ale dlaczego? Przecież mężczyźni mają takie samo prawo do dbania o siebie, a ich skóra ma takie same potrzeby jak nasza. Nie jest to problem kobiet, a samych facetów i ich głupich przekonań. Panowie, naprawdę, zacznijcie dbać o swoją skórę. Ciekawa jestem ilu z was używa żelu do mycia twarzy, zamiast zwykłego mydła..
Wymienne końcówki

Fakty związane z mikrodermabrazją

– pobudza produkcję kolagenu i elastyny co zwiększa elastyczność i poprawia jakoś skóry
– mikra gwarantuje bezpieczną kontrolę głębokości ścierania
– zabieg jest bezbolesny, chociaż momentami możemy czuć delikatny dyskomfort. Okolice nosa są dosyć wrażliwe na pocieranie
– istnieje możliwość częstego powtarzania (nawet co 7 dni)
– jest to alternatywa dla osób nietolerujących peelingu chemicznego
– generalna regeneracja skóry
– eliminacja nadmiernego rogowacenia, suchości i uszkodzeń
– przyspieszenie krążenia krwi i limfy
– zwiększenie absorpcji kosmetyków – odżywienie i nawilżenie skóry (dlatego po mikrze często nakładane są maski)
– wzmocnienie zdolności obronnych skóry

Partnerzy

 • Skup złota i srebra

  Skupujemy złoto i srebro po najlepszych cenach. Dojeżdżamy do klienta w 2godziny.

 • Pensojant "Magda

  Pensjonat "Magda" mieści się w Lutówku.Ta niewielka wieś położona jest na Pojezierzu Krajeńskim, wśród lasów, na wzgórzach przy Jeziorze Lutowskim.

 • Usługi fotograficzne

  Łukasz Kleist fotografia ślubna, fotografia dziecięca, sesje ciążowe, sesje rodzinne, zdjęciach okolicznościowe to najczęściej podejmowane tematy fotograficzne.

 • Jubiler Głębocki"

  Jubiler Głębocki ul. Cieższkowekigo 6 Biżuteria ślubna, okazyjna, naprawy i zlecenia indywidualne

 • POGOTOWIE KOMPUTEROWE 24H

  NAPRAW KOMPUTERÓW I URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH

 • Naprawa maglownic

  Kompleksowa naprawa zawieszenia, Naprawa układów hamulcowych, Sprzedaż nowych części do samochodów osobowych i dostawczych, Sprzęgła i rozrządy