Zadzwon do mnie : 505 519 019

Makijaz permanentny TAFFY

Makijaz permanentny, reczna metoda piorkowa makijazu permanetnego „TAFFY”

Makijażem określamy wszystkie czynności prowadzące do zmiany wyglądu twarzy lub ciała. Najczęstszym powodem takiego zabiegu jest chęć poprawienia, upiększenia określonej partii ciała, w szczególności twarzy. Do tych zabiegów stosuje się od tysięcy lat pigmenty barwiące, tzw. barwniki, o różnej trwałości, występujące w formie farb, pomad i maści. Dla efektów krótkotrwałych, tj. kilkugodzinnych stosuje się tzw. makijaż kolorowy, gdzie tzw. kosmetyki upiększające  nakłada się na skórę, powierzchniowo. Jest to bardzo istotne, chcąc poznać różnicę  między makijażem „kolorowym”, krótkotrwałym a  makijażem permanentnym. Makijaż permanentny – inaczej stały, polega na wprowadzeniu kosmetyku., tj. barwnika, pod skórę. Makijaż trwały ma równie długą historię jak makijaż  krótkotrwały. Obie metody upiększania stosowano równolegle, a wybór zależał za pewne od  panującej mody, kultury, tradycji, dostępności metody i w końcu zasobności portfela… Makijaż powinien wyeksponować urodę , zamaskować pewne niedoskonałości, ale także w pewnym stopniu wyrazić naszą osobowość, i temu powinien służyć szczególnie makijaż permanentny, który utrzymuje się dłużej, w przedziale między 2-5 lat. Makijaż kolorowy jest doskonałym zabiegiem w celu zbliżenia wyglądu do aktualnie obowiązującego trendu, czyli kanonu piękna, który ulega częstym zmianom…

Często myli się makijaż permanentny z tatuażem. Makijaż permanentny różni się od tatuażu głębokością wprowadzenia pigmentu, wielkością cząsteczki pigmentu, gęstością farby pigmentowej, wielkością i budową igły pigmentującej, rodzajem urządzenia pigmentującego,  i  trwałością pigmentacji .

W obu przypadkach : przy tatuażu i makijażu permanentnym, barwnikwprowadzony jest poprzez igły ( maszynki i igły różnią się znacząco! ) poruszające się pionowo  „góra dół”, a każde wkłucie tworzy kolorowy punkt w skórze. Pożądany element kolorowy w skórze jest więc zbiorem punkcików ( obecnie można by przyrównać to do obrazu na monitorze, który to obraz składa się pojedynczych pikseli ). Jest to tradycyjna metoda pigmentacji. Inaczej dzieje się w przypadku metodyTAFFY, naszej firmy Szwedo Group, gdzie makijaż brwi polega na wykonaniu obrazu pojedynczego włosa poprzez przerysowanie odpowiednią ilością specjalnie ostrych i elastycznych igieł, tzw. przez nas „piórek”, zatopionych w barwniku, który spływając po igłach, przedostaje się w głąb skóry. Metoda ta, nazwana przez nas „włosową” lub „włos po włosie”, pozwala  na uzyskanie bardzo realnej linii włosa, nie w formie punktów, jak w metodach tradycyjnych.

Trwałość makijażu permanentnego obliguje osobę oferującą takie usługi do umiaru formy i koloru proponowanego makijażu. Wprowadzony pod skórę pigment, po regeneracji naskórka, tj. po okresie ok. 1 miesiąca, jest trudny do usunięcia. Stosuje się do tego celu tzw. wywabiacze lub zabiegi laserowe. Częstym niepożądanym efektem reakcji pigmentów na promienie UV, zabiegi kosmetyczne i medyczne, jest zanik lub zmiana koloru pigmentu, dlatego posiadanie makijażu permanentnego obliguje do jego pielęgnacji bynajmniej w stopniu podstawowym ( np. stosowanie filtrów słonecznych ).

Bez względu na stosowaną metodę pigmentacji i pigmenty, najważniejszy jest efekt.

Nasza metoda Taffy zapewnia najbardziej naturalny wygląd brwi, jest niezrównanie łagodną do wykonania kresek na powiekach i jest bezsprzecznie najmniej awaryjnym urządzeniem dostępnym na rynku. Jest to tak zwana „ręczna metoda” (nie elektryczna i nie maszynowa) wykonywania makijażu permanentnego.

Nasze brwi nie wyglądają jak upiorne plamy!

 

W innych metodach makijażu permanentnego wykonuje się nakłucia w postaci kropek, punkt przy punkcie, co daje obraz plam Naszą metoda wykonuje się realistyczny obraz włosa. Uzyskany pojedynczy włos może być zróżnicowany od bardzo cieńkiego do grubego
inne metody 

 

 

pobrane (1)

 

 

 

 

 

nasza metoda

 • zastosowanie metody piórkowej pozwala na: rekonstruowanie i uzupełnianie włosów brwi, wykonanie kreski na powiekach (uzyskany pojedynczy włos brwi tą metodą jest jak naturalny, bardzo cienki i trwały)
 • metoda tak doskonała, że trudno odróżnić czy jest to makijaż czy naturalne brwi
 • jedyna w swoim rodzaju swoista, opatentowana, chroniona prawem autorskim technologia z zastosowaniem igieł łączonych w płaskie grupy gwarantująca:
  • 100% sterylności
  • minimum bólu i opuchlizny
  • pełną kontrolę zabiegową
  • bezawaryjność metody, brak części mechanicznych
  • niewiele lub brak potrzeby korekty
  • krótki czas gojenia

 

 

PrzedPo

inna metoda

inna metoda

nasza metoda piórkowa TAFFY
(pigmentacja jednym ruchem – jeden łos)

 

Dzięki naszym zestawom do makijażu permanentnego brwi metodą ręczną (piórkową) – uzyskujemy niezwykle realistyczny obraz brwi nie w formie plam, ale pojedynczych włosków oraz bezpieczną pigmentację kresek na powiekach.

Partnerzy

 • Skup złota i srebra

  Skupujemy złoto i srebro po najlepszych cenach. Dojeżdżamy do klienta w 2godziny.

 • Pensojant "Magda

  Pensjonat "Magda" mieści się w Lutówku.Ta niewielka wieś położona jest na Pojezierzu Krajeńskim, wśród lasów, na wzgórzach przy Jeziorze Lutowskim.

 • Usługi fotograficzne

  Łukasz Kleist fotografia ślubna, fotografia dziecięca, sesje ciążowe, sesje rodzinne, zdjęciach okolicznościowe to najczęściej podejmowane tematy fotograficzne.

 • Jubiler Głębocki"

  Jubiler Głębocki ul. Cieższkowekigo 6 Biżuteria ślubna, okazyjna, naprawy i zlecenia indywidualne

 • POGOTOWIE KOMPUTEROWE 24H

  NAPRAW KOMPUTERÓW I URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH

 • Naprawa maglownic

  Kompleksowa naprawa zawieszenia, Naprawa układów hamulcowych, Sprzedaż nowych części do samochodów osobowych i dostawczych, Sprzęgła i rozrządy