Zadzwon do mnie : 505 519 019

Our Blogs

Sterylizacja polega na usunięciu wszystkich zarazków i bakterii, które nie ulegają zniszczeniu podczas dezynfekcji. Jedynym urządzeniem dającym pewność, że proces sterylizacji przebiegł poprawnie jest autoklaw.
Autoklaw funkcjonuje na zasadzie działania pary wodnej pod ciśnieniem. W zależności od wybranego programu wysoka temperatura pary niszczy wszystkie możliwe bakterie i zarazki. Giną również chorobotwórcze drobnoustroje, mikroorganizmy, przetrwalniki grzybów albo wirusy hepatotropowe.

Narzędzia, które mają być sterylizowane muszą przed tym przejść proces dezynfekcji. Bez dezynfekcji Twoje instrumenty będą się spalać i narażone są na rdzewienie.
Nowe, nierdzewne instrumenty zawierają cząsteczki chromu co jest rzeczą naturalną. Dlatego przed pierwszym użyciem powinny być poddane dezynfekcji i sterylizacji.

Do autoklawu trafiają cążki, cęgi, nożyczki, frezy itp. w szczególności narzędzia, które miały kontakt z krwią albo wysiękiem ropnym oraz gdy doszło do przerwania ciągłości tkanki.
Narzędzia te mogą, chociaż nie muszą być zapakowane w worki lub zgrzane w rękaw przeznaczony do sterylizacji. Jest to bardzo higieniczne i umożliwia Ci otwarcie sterylnego opakowania w dowolnym czasie.
Działa to również uspokajająco na klienta, który ma pewność, że usługa w Twoim gabinecie kosmetycznym, podologicznym albo w salonie fryzjerskim wykonywana jest w bezpieczny dla zdrowia sposób.
Dobrym sposobem na zapewnienie klienta o jego bezpieczeństwie jest dostęp do informacji (wywieszce ściennej) o tym, że w gabinecie przestrzegane są procedury związane z dezynfekcją i sterylizacją narzędzi. Poza tym miej możliwość okazania klientowi na jego żądanie dziennika dezynfekcji i sterylizacji lub / a również dla Sanepidu dowodów opłaty za sterylizację narzędzi (np. w szpitalu).
To wszystko jest dobre i właściwe zarówno dla klienta jak i dla Ciebie wykonującego usługę, zabieg oraz dla właścicieli gabinetów.

Bezpieczeństwo ponad wszystko – to motto powinno być priorytetem dla nas wszystkich – dbajmy o to.

Partnerzy

 • Skup złota i srebra

  Skupujemy złoto i srebro po najlepszych cenach. Dojeżdżamy do klienta w 2godziny.

 • Pensojant "Magda

  Pensjonat "Magda" mieści się w Lutówku.Ta niewielka wieś położona jest na Pojezierzu Krajeńskim, wśród lasów, na wzgórzach przy Jeziorze Lutowskim.

 • Usługi fotograficzne

  Łukasz Kleist fotografia ślubna, fotografia dziecięca, sesje ciążowe, sesje rodzinne, zdjęciach okolicznościowe to najczęściej podejmowane tematy fotograficzne.

 • Jubiler Głębocki"

  Jubiler Głębocki ul. Cieższkowekigo 6 Biżuteria ślubna, okazyjna, naprawy i zlecenia indywidualne

 • POGOTOWIE KOMPUTEROWE 24H

  NAPRAW KOMPUTERÓW I URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH

 • Naprawa maglownic

  Kompleksowa naprawa zawieszenia, Naprawa układów hamulcowych, Sprzedaż nowych części do samochodów osobowych i dostawczych, Sprzęgła i rozrządy